Zánět šlach

Je to bolestivý zánět šlach( tendinitidy )nebo její pláště( tenosynovitidy ). Zánět nejčastěji zasahuje obě struktury najednou. Šlachy je vláknitá struktura, která je prodloužením svalu. Pomocí šlach se sval váže s kosti a vykonává pohyb. Příznaky zánětu šlach Omezení mobility, bolest a otok kolem zanícené šlachy.Zánět nejčastěji se týká šlach…

Zánět nejčastěji se týká šlach v okolí ramenou, loktu, pod-kolena a Achillovy šlachy. Oslabení nemocné šlachy v důsledku usazení vápníku, které často spoluexistuje při zánětu šlach. Příčiny Nejčastěji je to zranění, zpravidla během intenzivní fyzické sportovní aktivity. Další příčiny jsou nemoci svalové a kostní soustavy, včetně vrozených a revmatických onemocněních. Vady držení těla. Faktory, které přispívají k zánětu šlach jsou následující: Přetížení šlachy během výkonnostních sportů. Provedení nesprávného pohybu během sportování, třeba nesprávné držení tenisové rakety může vést k zánětu šlach u loktu( tzv.


tenisový loket )…

tenisový loket ). Jak předejít zánětu šlach. Je nutné postupně zvykat tělo na rostoucí zátěž při cvičení. Vždy si pamatovat na správné rozcvičení. U jakékoliv sportovní discipliny si pamatujte na správnou techniku cvičení. Zánět šlach, když je rychlé diagnozován, obvyklé končí návratem k plnému zdraví.

zánět šlach

Foto: i.5plus2.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *