Suchý kašel.

Suchý kašel se obvykle vyskytuje na začátku infekce, i když může být také signálem alergie a podráždění sliznice. Často rovněž je předzvěstí mnohem vážnějších problémů, dokonce i rakoviny. Vzhledem k tomu, že suchý kašel může být velmi únavný, je dobré znát způsoby, jak tuto nepříjemnou nemoc zmírnit.Suchý kašel může být identifikován…

Suchý kašel může být identifikován podle zvuku – zní úplně jinak než kašel mokrý. Způsobuje nebezpečné útoky nebo nepříjemný pocit v krku, jakoby se stále v něm nacházelo peří a dráždilo sliznice, čímž provokuje ke kašli. Příčiny suchého kašlu můžou být velmi odlišné: od banálního nachlazení až po srdeční onemocnění srdce a rakovinu. Z tohoto důvodu, když kašlete příliš dlouho a suchý kašel nepřechází v mokrý je nutné se co nejdříve poradit s lékařem. Nicméně nejčastěji suchý kašel, který doprovází nachlazení nebo chřipku se v průběhu infekce změní na mokrý.

suchý kašel

Foto: www.vseprozdravi.cz

suchý kašel

Foto: www.toplekar.cz

Ale i v této první…

Ale i v této první fázi – fázi suchého kašle stojí za to ho zmírnit, a to zejména v noci, aby nerušil spánku. Pokud Vás trápí suchý kašel měli byste zvlhčovat vzduch v prostorech, ve kterých pracujete. Kromě toho měli byste pít mírně teplou vodu s medem. Útoky kašle tlumí léky s kodeinem a dextromethorfanem. Kodein obsahuje například sirup z borovice.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *