Jak zlepšit soužití alergika s kočkou

Kašel, rýma, kopřivka na kůži, slzení a svědění očí patří mezi typické příznaky alergie na kočky. Naštěstí nemoc neznamená, že se alergik musí ihned zbavit domacího zvířátka. Pokud alergie nepůsobí vážné zdravotní problémy( mezi které patří třeba astma ), stačí dodržovat pár pravidel pro hygienu v bytě a péči o srst zvířátka.


Co zlepší soužití alergika s kočkou. Uvádíme pár tipů. Nejdůležitější je odstraňování alergenů přímo ze zvířete a z bytu. Je nutné si uvědomit, že alergen není samotná srst. Ve skutečnosti alergii vyvolávají bílkoviny, které se v srsti pouze hromadí. To znamená, že alergeny je možné ze srsti zvířete odstranit.


Pravidelné koupele značně sníží množství nebezpečných…

Pravidelné koupele značně sníží množství nebezpečných alergenů v srsti kočky a tím i pravděpodobnost nepříjemných potíží. Kromě toho, na trhu je mnoho přípravků na odstraňování alergenů ze zvířecí srsti, například speciální šampony a roztoky. Alergik musí také udržovat čistotu v bytě, což bohužel není jednoduché. Základní úklid v bytě alergika zahrnuje mimo jiné vyčištění koberců a všech textilií( deky, závěsy, záclony, plyšové hračky, dekorační polštářky atd.

Jak zlepšit soužití alergika s kočkou – gallery

alergen

Foto: pixabay.com

alergen

Foto: pixabay.com

), otření všech omyvatelných ploch vlhkým hadrem. Zvířecí alergeny se vyskytují nejen na površích, ale také ve vzduchu, proto neváhejte si koupit speciální čističku vzduchu. Často perte. Alergeny se usazují také na oblečení a kočka nemusí být ani v blízkosti alergika, aby alergeny způsobily rýmu nebo slzení očí.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *