Suchý kašel

Kašel je pro podzimní období typický. Obecně rozlišujeme dva druhy kašle: vlhký produktivní kašel a suchý dráždivý, který se často měnit na vlhký. Suchý kašel je obvykle bolestivý a neproduktivní, což znamená, že opakované nucení na kašlání jsou obvykle bez efektu vykašlávání.


co na suchý kašel

Foto: www.vseprozdravi.cz

Je nutné zdůraznit, že kašel, stejně…

Je nutné zdůraznit, že kašel, stejně jako i kýchání, je obranný mechanismus dýchací soustavy. Tělo nám dává najevo, že něco není v pořádku, proto bychom se měli zaměřit na příčiny, místo na příznaky nemoci. Mezi závažnější příčiny suchého kašle patří: kouř, smog, suchý vzduch, astma( a další nemoce, jako třeba zápal plic )a vdechnutí cizího tělesa, které dráždí ke kašli.

co na suchý kašel

Foto: www.ocean-care.cz

Když se jedná o akutní kašel, občas se stačí jenom vyhýbat věcem a místům, které kašel působí, jako třeba zaprašené pokoje. V případě chronického suchého kašle léčba je obtížnější. Astma je chronická, celoživotní nemoc dýchacích cest, která může vzniknout v kterémkoliv věku. Tohle onemocnění je spojené s obstrukcí, zánětem a zvýšenou reakcí dýchacích cest na podněty. Kašel u astmatu je často jediným projevem nemoci. Může být provokován alergenem, ale také smíchem, námahou nebo chladným vzduchem.

Nejčastěji se vyskytuje během noci nebo v časných ranních hodinách. Léčba kašle u astmatu je nastavována lékařem a může probíhat mnoho let, často i celý život. Netypickou příčinou kašle může být také stres, hysterie a další emoce. Psychogenní kašel postihuje nejčastěji mladé ženy a jedinou léčbou může být psychoterapie.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *