Bolesti svalů.

Pacienti s bolestí svalů kromě typických bolestí často trpí dalšími symptomy jako je otok, únava, tělesná ztuhlost, poruchy spánku a nálady, změna barvy a teplotní rozdíl. V případě těchto bolesti mohou se také objevit příznaky připomínající onemocnění vnitřních orgánů. Symptomy spojené s bolestí svalů jsou velmi problematické, výrazně zhoršují výsledky pacientů v pracovním a soukromým životě.Gallery

bolesti svalů

Foto: us.123rf.com

bolesti svalů

Foto: st.depositphotos.com

bolesti svalů

Foto: i0.wp.com

V závislosti na umístění bolesti svalů můžeme је rozdělit do několika skupin. Mimo jiné existují všeobecné a místní bolesti, podle délky – akutní a chronické, podle příčiny – primární a sekundární. Ve skupině všeobecných svalových bolestí se nachází bolesti zánětlivého původu, rhabdomyolýza spojená s metabolickými poruchami a bolesti primárně svalového původu. Bolesti zahrnující mnoho svalů jsou také: polymyalgia, rheumatica, fibromyalgie, chronický únavový syndrom, vírové, parazitární a bakteriální infekce, léky a toxiny, jiné bolesti projevující se jako bolest svalů, onemocnění pojivové tkáně, kostí, kloubů nebo hormonální poruchy.

V této skupině jsou také bolesti svalů…

V této skupině jsou také bolesti svalů vyskytující se v pohybových poruchách různého druhu, to znamená v syndromu neklidných nohou a fokální dystoniach. V žádném případě nepodceňujte svalové bolesti.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *