Jak správně vybrat lék proti kašli

Trápí vás suchý a dráždivý nebo vlhký a produktivní kašel. Než navštívíte lékarnu měli byste si uvědomit druh kašle. Malokdo ví, že existují minimálně dva druhy kašle, které vyžadují odlišnou léčbu a nesprávně použitý lék může potíže zbytečně zvětšit. Představte si, že obtěžuje vás vlhký, produktivní kašel a potřebujete lék, který usnadní vykašlávání hlenu.Jak správně vybrat lék proti kašli – gallery

sirup na kašel

Foto: pixabay.com

sirup na kašel

Foto: pixabay.com

sirup na kašel

Foto: pixabay.com

Když místo toho použijete sirup proti kašli (vicks.cz), který tlumí kašlací reflex, pouze zvětšíte tvorbu hlenu, a tím zhoršíte svůj zdravotní stav. Opravdu se nevyplatí sahat pro léky, které nejsou pro vaše nemoc vhodné. Obecně rozlišujeme dva druhy kašle: suchý a vlhký. Suchý kašel je obvykle dráždivý, často obtěžuje nás v noci, budí ze spaní a neumožňuje vykašlávání hlenu. Na suchý kašel lékaře obvykle doporučují léky, které tlumí kašlací reflex, například antitusika – přípravky, které obsahují kodein. Pokud trápí vás suchý kašel, nepodceňujte také preventivní léčbu. Měli byste odstranit ze svého okolí dráždivé látky, které vyvolávají kašel a tím váš zdravotní stav pouze zhoršují. Mezi dráždivé látky patří například prach, pyl, kouř a srst zvířat.

Dráždivé látky můžete odstraňovat pmocí…

Dráždivé látky můžete odstraňovat pmocí čističky vzduchu. Vlhký kašel se obvykle objevuje v pokročilém stádiu nemoci. Když se vaše dýchací trubice začnou plnit nadměrným hlenem, měli byste použít jiný typ léků. V Na vlký kašel se doporučují léky, které usnadňují vykašlávání hlenu, tzv. expektorancia.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *