Přírodní léčba suchého kašle

Suchý kašel patří mezi nejběžnější projevy onemocnění dýchacích cest. Může být příznakem nachlazení nebo chřipky, ale také astmy a alergie na prach, pyl nebo zvířata. Běžný kašel způsoben nachlazením může čas od času potrápit každého z nás. Poradíme vám, jak se s ním vypořádat bez návštěvy lékárny.


co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

Především nezapomínejte hodně pít…

Především nezapomínejte hodně pít. Tekutiny pomáhají k uvolnění hlenu v dýchacích cestách, čímž můžou pomoci snížit potřebu kašlat. Na suchý, dráždivý kašel pomáhá každý horký nápoj: voda, polévky, ovocné a bylinkové čaje. Existují však nápoje, které nejen pomáhají k uvolnění hlenu, ale mají také další pozitivní účinky. Co bychom měli pít. Především tymiánový čaj. Tymián má protibakteriální účinky a také dokáže tlumit kašel a usnadňovat odkašlávání. Recept je velmi jednoduchý: Do šálku horké vody přidejte dvě čajové lžičky sušeného krájeného tymiánu a nechte asi deset minut louhovat. Pak můžete přídat citron a osladit čaj medem. Velmi vhodný je také zázvorový čaj.

co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

Zázvor má antibakteriální a antivirové účinky. Do šálku vroucí vody přidejte kus nastrouhaného zázvoru, stejně jako tymiánový čaj, oslaďte medem a přidejte citronovou šťávu. Citron obsahuje vitamin C, který podporuje léčbu nachlazení, také med se v lidové medicíně používá při léčbě kašle, bolesti krku a nachlazení.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *