Domácí léčba suchého kašle

Suchý, dráždivý a neproduktivní kašel může čas od času potrápit každého z nás a pokud je způsobem nachlazením nebo chřipkou, obvykle se promění ve vlhký a produktivní kašel. Dnes uvádíme pár tipů, jak se s suchým kašlem můžete vypořádat bez návštěvy lékárny. Domácí léčba suchého kašle (vicks.cz) je jednoduchá.Především, měli bychom dodržovat pitný režim…

suchý kašel léčba

Foto: pixabay.com

Především, měli bychom dodržovat pitný režim. Tekutiny pomáhají snížit potřebu kašlat, protože uvolňujou hlen v dýchacích cestách. Velmi vhodné jsou horké nápoje: polévky a všechny druhy čaje: černý, ovocný, bylinkový. Pokud se ale chcete zbavit suchého kašle opravdu rychlé, měli byste zahrnout do svého jídelníčku zázvorový a tymiánový čaj. Tymián má protibakteriální účinky, tlumí kašel a usnadňuje odkašlávání. Také zázvor má důležité antivirové, antibakteriální, zahřívací a prokrvovací účinky. Recept na čaj je velmi jednoduchý: do vroucí vody musíte přidat kus nastrouhaného zázvoru nebo dvě čajové lžičky sušeného krájeného tymiánu.

Pokud chcete zvětšit léčivé čaje,…

suchý kašel léčba

Foto: pixabay.com

Pokud chcete zvětšit léčivé čaje, do nápoje můžete přidat med nebo plátek citronu. Med se v lidové medicíně používá při léčbě kašle, bolesti krku a nachlazení, zatímco citron obsahuje vitamin C, který zvyšuje odolnost organismu proti infekcím. Na suchý kašel se doporučuje také olejový zábal. Namočte plenku do teplého( nikoli horkého. )oleje, přiložte na hrudník a záda, zabalte igelitem a přikryjte dekou na 20 až 30 minut. Do roztoku se občas přidavají také éterické oleje, například cypřiš. Dobré účinky na suchý kašel má také cibulový sirup.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *