Léky na alergii

Nevíte, co je alergie. Ve skutečnosti nejde o žádnou konkrétní nemoc. Jedná se o stav, kdy náš imunitní systém reaguje na zpravidla neškodné látky, které se běžně vyskytují v našem prostředí, neúčelně přehnanou obrannou reakcí. Alergická reakce může mít nejrůznější projevy, mimo jiné bolesti, nosní, oční a kožní potíže, dokonce i mdloby.Bohužel současná medicína plně uzdravit alergika…

Bohužel současná medicína plně uzdravit alergika zatím nedokáže, existují však léky, které můžou zmírnit příznaky alergie. Nejčastěji používané jsou antihistaminika ve formě tablet. Antihistaminika jsou léky, které blokují v organismu člověka účinek látky histamin.

Jde o hormon, který se uvolní z buněk po kontaktu imunitního systému člověka s alergenem a tímto způsobem spustí alergickou reakci. Když je pomocí antihistaminik zablokován účinek histaminu, dojde i k utlumení alergické reakce. Antihistaminika většinou obsahují účinnou látku levocetirizini dihydrochloridum. V běžném užívání jsou tři generace antihistaminik. První generace antihistaminik obsahuje léky, které mají nejvíce nežádoucích účinků: například způsobí ospalost a nesoustředěnost.

Gallery

levocetirizini dihydrochloridum

Foto: pixabay.com

levocetirizini dihydrochloridum

Foto: pixabay.com

Proto se antihistaminika první generace většinou užívají pouze lokálně, například ve formě masti a gelu na bolestivá místa. Pozor. Po užití antihistaminik první generace nesmíme řídit auto. Antihistaminika druhé a třetí generace jsou léky, které mají mnohem menší, dokonce jen minimální nežádoucí účinky.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *