Jak na sennou rýmu?

Pylová alergie, alergie na prach a zvířata mohou vzniknout kdykoli v průběhu života, v současné době trápí více než pětinu populace. Co spojuje tyto nemoci. Samozřejmě příznaky. Mezi běžné projevy alergie na pyl, prach a zvířata patří kýchání, slzení a svědění očí, svědění v krku a samozřejmě rýma.Senná rýma je často pouze sezónní záležitosti,…

Senná rýma je často pouze sezónní záležitosti, ale dokáže pořádně znepříjemnit život i když nás trápí pouze měsíc nebo dva. Sepsali jsme pár užitečných tipů, jak z alergickou rýmou můžete bojovat. Nepodceňujte prevenci. Než se rozhodnete na farmakologickou léčbu, která pouze tlumí příznaky alergie( zmírňuje sennou rýmu, ale neléčí příčiny alergie ), vyplatí se vyzkoušet preventivní opatření. Pokud se alergeny vyskytují v bytě, úkol je jednodušší. Vzdušné alergeny lze odstraňovat používáním doma čističky vzduchu, nutné je také pravidelné uklízení v bytě. Ve venkovním prostředí, kde vás otravují pyly, prevence je mnohem složitější.

senná rýma

Foto: pixabay.com

senná rýma

Foto: pixabay.com

Alergik musí sledovat informace o…

Alergik musí sledovat informace o průběhu pylové sezony a vyhýbat se oblastem, kde rostou alergenní rostliny. Nabídka léků na alergii bez předpisu je velmi široká. Na sennou rýmu jsou nejlepší léky s místním účinkem, například nosní spreje a kapky. Není nutné abyste kvůli rýmě zatěžovali celé tělo.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *